in ,

CoolCool BayıldımBayıldım ÜzüldümÜzüldüm ŞaştımŞaştım SinirlendimSinirlendim Sesli GüldümSesli Güldüm TepkisizTepkisiz

YKS 2018 Birincilerinden Üniversite Adaylarına Tavsiyeler

Mustafa Emir Gazioğlu

2018 YKS AYT sayısal ve Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) birinci olan öğrencinin Özel Bahçelievler İhlas Fen Lisesi’nden Mustafa Emir Gazioğlu olduğu açıklandı. Mustafa Emir Gazioğlu, sınava gerçekten çok iyi hazırlandığını ve derece beklediğini söyledi.

Okuldaki öğretmenlerinin sınava hazırlık süresi boyunca kendisine en iyi şekilde destek olduğunu ifade eden Gazioğlu, “Öğretmenlerimle her gün üstüne katarak çalışmalarımızı yaptık. Onların üzerimdeki emekleri gerçekten çok büyük. Sınav sonuçları açıklandığında mutluluğumu ilk önce ailem ve öğretmenlerimle paylaştım.Sonucu görünce çok mutlu oldum, heyecanlandım. Gece  uyuyamadım. Çok enteresan bir duygu. Tıp fakültesine girmeyi hedefliyorum” dedi. “Hedefime ulaşmak için çok çalıştım. Ancak çok çalışmanın yanı sıra düzenli ve disiplinli çalışmak gerekiyor” diye konuşan Gazioğlu, kendisi için en iyi olacağına inandığı üniversiteyi seçeceğini söyledi.

YKS’nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi’nde (TYT) Türkçe’de yaptığı bir yanlış dışında bütün soruları doğru cevaplayan Gazioğlu, sınavın ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi’nde ise (AYT) sayısal puan türünde bütün sorulara doğru cevap vererek, 8 Türkiye birincisinden biri oldu.

Kemal Şekerci

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) eşit ağırlık puan türünde Türkiye birincisi olan Kemal Şekerci, Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) destekleme ve yetiştirme kurslarına katılarak sınava hazırlandığını, böylelikle hiç bir özel kursa gerek kalmadığını belirtti.

Pursaklar Fen Lisesi öğrencisi Şekerci (18), Alan Yerleştirme Sınavı (AYT) de yapılan 2018 YKS’de eşit ağırlık puan türünde Türkiye birinciliği elde etti.

Kendisini çok zorlamadan sınava hazırlandığını söyleyen Şekerci, düzenli olarak günde en fazla üç dört saat çalışarak sınavlara hazırlandım dedi.

Düzenli olarak konu anlatımları çalıştım ve ardından testleri çözdüğünü anlatan Şekerci, şöyle konuştu:
“Düzenli bir hayat olunca başarı da arkasından geliyor. Okulda hocalarımı dinledim. Okulumuzda pansiyonda kaldım ve etütlere katıldım. Haftada iki, üç kez kendime vakit ayırdım, arkadaşlarımla görüştüm. Destekleme ve yetiştirme kursları çok faydalı oldu. Dershane, geliş gidiş açısından benim için uygun değildi, okulun pansiyonunda kalıyordum. Pansiyonda kalmak, etütler ve öğretmenlerimin okul çıkışında verdiği kurslara katılmam açısından çok faydalı oldu. Özel derse ihtiyaç duymadım.”

 

 

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

comments

2018 Özel Okul (Teşvik) Desteği Başvuru Kılavuzu PDF İndir

33.Gün – TYT Matematik Yaz Kampı