in ,

CoolCool BayıldımBayıldım ÜzüldümÜzüldüm ŞaştımŞaştım SinirlendimSinirlendim Sesli GüldümSesli Güldüm TepkisizTepkisiz

49 GÜNDE TYT MATEMATİK

49 GÜNDE TYT MATEMATİK

Herkese Merhaba arkadaşlar ben Mehmet Hocanız. Nasılsınız iyisiniz afiyettesinizdir umarım?

Arkadaşlar bu videomuz, hem 10.sınıftan 11.sınıfa geçen, hem de #2019TYT tayfaları için…

     Matematiğim kötü ve yıllardır düzeltemiyorum

     Çalışmak istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum

     Matematiğim iyi ama nasıl daha iyi olabilir mi diyorsun?

Şimdi anlatacaklarımı dikkatle dinle.

Üniversiteye giriş sınav sistemi her yıl değişebiliyor. Örneğin sınav haziran ayında olmasına rağmen bir değişiklikle tekrar mart ayına alınabilir. Buda seni zor durumda bırakabilir. O halde ikimizde ne yapman gerektiğini biliyoruz. Bu yazı kesinlikle boş geçirmemelisin. Çünkü bu tatili verimli geçirmek seni diğer adaylardan farklı kılacaktır. Peki bu farkı yaratmak için ne yapmalıyız? Önceliğiniz arkadaşlarım, planlı çalışmak olmalıdır.

Planlı çalışalım Mehmet Hocam da plan nerde derseniz, gelin ben size “49 GÜNDE TYT MATEMATİK” nasıl biter onu göstereyim.

İşte “49 GÜNDE TYT MATEMATİK” programı karşımızda. Evet arkadaşlar program 3 parçadan oluşmakta. Biz buna muhteşem üçlü diyeceğiz.

ü  Kamp-TYT

ü  QR-Video

ü  Şafak49

 

TYT matematik geometri konuları hariç 6 üniteden oluşmaktadır. Bu ünitelerin hepsini eklenecek video ve testler eşliğinde 49 günde bitireceğiz.

Şimdi gelelim ayrıntılara.

İlk olarak Kamp-TYT programına bakıyoruz. Bu bize gün gün hangi konuların çalışılması gerektiğini gösteriyor.

Örneğin Kamp-TYT de 1. ve 2.gün çalışacağımız konu “Rasyonel Sayılar”. Konuyu öğrendiğimize göre, QR-Video sayfasına geçebiliriz. Buradan Rasyonel Sayıyla ilgili olan konu anlatım ve soru çözüm videosuna ulaşabilirsiniz. Bu videoları dikkatle notlar tutarak izliyoruz. Sıra geldi soru çözümüne. İlk olarak çıkmış soruları çözüyoruz. Peki bunlar nerede? www.ogrenciburada.com adresine gidiyoruz, başlıklardan 49 Günde TYT Kampına tıklıyoruz. Burada program tarihlerine uygun olarak eklenecek çıkmış soru testlerini pdf olarak indirip çözüyoruz. Bitti mi? Tabi ki hayır.

Sıra geldi Şafak49 kağıdına. yotube-play işaretlerinin olduğu günlerde o konuyla ilgili youtube rehbermatematik kanalıma videoları ekleyeceğim. Bu videolar kısa konu özetlerinden, sınavlarda çıkması muhtemel sorulardan ve çözümlerinden oluşacak ve pdf olarak siteye eklenecek.

Evet Rasyonel Sayılarla ilgili ne yaptık? Önce konu çalıştık, örnek sorular çözdük, yeni yayınlanacak olan videolardan tekrar konuyu özet halinde dinleyip çıkması muhtemel soruları çözdük ve en son ÖSYM’nin daha önceki yıllarda sormuş olduğu çıkmış soruları bitirdik. Yani bu konuyla ilgili yapılması gereken her şeyi yaptık. Artık sıradaki konuya geçebilirsin.

Bunlara ek olarak Kamp-TYT programında belirtilen tarihlerde 2 adet deneme sınavı paylaşacağım. Bu denemeleri de yine pdf olarak indirip çözebilirsiniz.

Tabi yer yer motivasyonumuz düşecek. Nede olsa yaz tatili. Deniz, kum, yan gelip yatmak daha cazip ama Mehmet Hoca orada da yanında. Belli aralıklarla motivasyon videoları gelecek. Bu sayede zinciri kırmadan programı tamamlayacağız.

 

Artık sıra sende; Bu kampta bende varım diyorsan kanalıma abone ol ve bu videoyu tüm arkadaşlarınla paylaş.

     Programı pdf olarak indirmek için https://ogrenciburada.com

     KAMP-TYT Başlangıç Tarihi: 01 Temmuz 2018

     KAMP-TYT            Bitiş Tarihi: 18 Ağustos 2018

     Çalışma programının çok yoğun olmamasının sebebi gün içerisinde matematik haricinde de çalışmanız gereken derslerin olmasıdır.

     Deneme sınavları ve yeni eklenecek olan tüm videoların pdf dökümanları https://ogrenciburada.com sitesine eklenecektir.

 

     Çalışma programına dileyen arkadaşlar istedikleri tarihlerde başlayabilirler. Ancak okullardaki kursların ve kurs merkezlerinin derslere başlangıç tarihleri göz önüne alındığında verilen planın uygulanması daha doğru olacaktır.

Kamp-TYT programını buradan indirebilirsiniz.

Şafak49 programını buradan indirebilirsiniz.

QR-Video programını buradan indirebilirsiniz.

Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Comments

comments

Okullar ne zaman açılacak? Eylülün kaçında okullar açılacak? MEB

YKS adaylarının eğitim bilgilerini güncelleme sistemi erişime açıldı